Miluj svojho hejtera

Autor: Kristína Karabínošová | 14.9.2012 o 21:22 | (upravené 15.9.2012 o 11:37) Karma článku: 10,21 | Prečítané:  3367x

Hejter - človek, ktorý sa  jednoducho nedokáže tešiť z úspechu toho druhého. Nie je to čistá forma závisti, skôr potreba uraziť alebo ponížiť. Taktiež človek s názorom, nech je akýkoľvek, ale hlavne opozitný. (urbandictionary.com)

 

Hejteri boli a vždy budú, akurát sa nenazývali odjakživa hejtermi. V poslednej dobe ich však možno registrovať ešte častejšie, keďže sa „hejtovanie" stalo „trendy". Vysokú frekvenciu nachádzam v diskusii ku blogom a druhý výrazný podiel ich aktivity na sociálnych sieťach. Veď kde inde by mohli slobodne prehlásiť svoj, tak podstatný a hodnotný, názor, že vás, vašu firmu, vaše články, váš zjav alebo životný štýl neznášajú.

Úprimne, predpokladám, že ich máte všetci pokrk. A práve toto je ich úmyslom. Bola som rovnakého názoru, kým som nedospela k tomu, že hejteri sú dokonca pre tento svet aj užitoční. Ak vás, alebo teda skôr váš názor, niekto hejtuje, vyjadruje tým svoj postoj, že sa mu vaša činnosť, prehlásenie, myšlienky nepáčia. Reálne vzato si ale uvedomte, že ste si zaslúžili pozornosť hejtera, čo je už prvým znakom úspechu. Veď uznajte, stáli by ste niekomu za tú námahu pohnúť mozgovými závitmi a napísať niečo „hejterské", keby ste povedali čistý nezmysel, ktorý ani nestojí za reč? Isto, je tu určité percento aj takých prípadov, avšak tými sa nemá zmysel zaoberať. Skutočný hejter spraví všetko preto, aby vás „vyhecoval" k odpovedi, v ktorej sa budete snažiť vyargumentovať si svoju pravdu, a tú vám následne aj tak vyvráti. Skutoční hejter neskončí, kým nebude mať posledné slovo obsahujúce jeho pravdu. A verte mi, tí najviac zdatní by vás dokázali dostať do stavu nepríčetnosti.

Uvedomila som si však, že časť hejterov má niekedy pravdu. Pravdu, z ktorej sa možno len poučiť a vziať si z kvanta balastu úlomok reálneho dôvodu, prečo ste si tú jeho pozornosť zaslúžili. V profesionálnej sfére som bola svedkom narážok, miestami až urážok, kde neprajníci istej spoločnosti vymenovávali všetko, čo len v zálohe mohli mať. A nemenovaná spoločnosť si neskôr chybu uznala a zapracovala na zlepšení.

Osobnú skúsenosť mám s človekom, ktorý mi pokazil radosť z dovolenky, lebo sa mu nepáčil môj výber krajiny a mesta. Urazil mojich priateľov len preto, že nie sú, podľa jeho slov, dostatočne originálni, ale hlavne sa mu len jednoducho nepáčili. Prišiel na kultúrnu akciu len preto, aby mohol byť vo vedľajšej miestnosti a hovoriť, aké je to tam všetko nanič. Urážal konkurenciu len preto, že to bola konkurencia, i keď robil presne tie isté chyby. Naučila som sa ho akceptovať, lebo mi došlo, že tento človek sa narodil pre „hejtovanie", a nič iné do konca života ani robiť nebude. Práve on ma však naučil to, že si za svojím výberom dovolenky mám stáť, lebo je to môj výber a teším sa na čas, ktorý na tom a tom mieste strávim. Vďaka nemu som si uvedomila aj to, že nezáleží na tom, ako moji priatelia vyzerajú alebo sa správajú, pretože ich mám rada z určitého dôvodu a sú oprávnene mojimi priateľmi. A naučila som sa nehrať len na vlastnom piesočku a kritizovať vybavenie a kvalitu piesku vo vedľajšom areáli. Len preto, že je lepší ako môj.

A tí, ktorí hejtovaním nepriniesli do môjho života nič nového, ma len naučili filtrovať informácie a byť odolnejšou voči hlúpym a neškodným rečiam. Aby som bola silnejšia a istejšia sama sebou. Lebo „haters gonna hate" aj keby na chleba nebolo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.

DOMOV

Prieskum: Voľby by koalíciu posilnili, ľudia najviac veria Kiskovi

Najviac hlasov by získala strana Smer.

KOMENTÁRE

Pomalé hnednutie sivej kôry

Zatemňovanie v hlavách všetkých, ktorí žijú mimo nákupných centier, vnímame ako vybočenie z normálu.


Už ste čítali?